Jsme rodinná farma na Českokrumlovsku, kde se věnujeme převážně chovu ovcí. Náš chov ovcí je v součtu do 100 kusů a dle našich zkušeností je to ideální množství, pokud má jít o kvalitní zvířata.

Celé léto máme všechny ovce na pastvě, kde mají přístřešek, napajedlo a také seno, čehož hlavně využívají v období, kdy prší. V zimě mají otevřený vstup do ovčína, kde mají ad libidum seno a venku jsou pak krmeny senáží. Žádným jádrem, nebo granulemi nepřikrmujeme.

Sezóna bahnění u nás začíná v březnu a končí v červnu. Ovce připouštíme jednou do roka, vždy na podzim se rozdělí do harémů, kde zůstávají s berany 3 měsíce. Dříve jsme připouštěli dvakrát do roka, stalo se, že v jednom roce měla ovce ve dvou vrzích pět jehňat, ale jelikož je to pro bahnice dost vysilující, tak jsme od toho opustili. Jehňata zůstávají u matek minimálně do 100 dní, kdy následuje vážení a ultrazvukové měření. Těch 100 dní je minimum pro jejich další, kvalitní vývin. Ovce máme v kontrole užitkovosti a prodáváme do chovu s POP , tak i bez něho.

Nemáme jateční zvířata!